“Уметност на создавањето” е серијал чија цел е прикажување на професиите на луѓето кои сонуваат, остваруваат и работат со голема љубов, далеку од песимизмот и очајот кој владее во секојдневието. Во ова видео е прикажан целиот процес на создавање на еден црвен фустан од страна на млад моден дизајнер. Од идејата за одредено модно парче преточена на хартија, кроењето и шиењето, финалниот производ и среќата и задоволството на дизајнерот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбави мисли од Grey’s anatomy
Следна објаваМоден тренд | Јака – ланче
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР