Новата кампања за колекцијата пролет/лето 2013 на Dolce & Gabbana наречена “Море, сонце, љубов” инспирирана од Сицилија и 60тите години, го прикажува собирот на типично италијанско семејство за време на летниот одмор во Таормина, град во Сицилија. Во кампањата учествуваат и Bianca Balti, Monica Bellucci и Bianca Brandolini d’Adda.

1

3

4

222

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметност со скијачки чевли
Следна објаваHussein Chalayan | Ранец со качулка
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР