Alexandra Bruel е арт-директор и илустратор од Франција, препознатлива по работата со пластелин, изработувајќи интересни сценографии. Овој едиторијал беше објавен во декемвриското издание на британскиот Vogue, инспириран од поп-артот на Andy Warhol, Roy Lichtenstein и други. Интересна и необична презентација на луксузен накит.

11

12

22

23

31

32

33

35

43

45

46

55

74

76

87

89

95

96

98

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатни календари за 2013
Следна објаваИнспиративни мисли за патувањето
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР