Brian Atwood, познатиот дизајнер на чевли, се впушти во нова насока креирајќи колекција накит. Инспириран од секси обликот на женска потпетица која се наоѓа на фасадата на неговата нова продавница на Медисон Авенијата во Њујорк, користејќи 10 каратно злато, хематит обложен со месинг, кадифе и кожа, го создаде овој накит совршен за секоја жена.

6

10

5

9

11

88

8

2

3

4

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Ѕвезди
Следна објаваКланица претворена во модерен кино центар
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР