автори Објавено од Марија Насковска

Марија Насковска

54 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ

Кралица на фризурите | Пунџа

Пунџата е најчест избор на свечена фризура. Може да биде класична, со затегната коса или пак со неколку испуштени прамени. Интересен избор се и ниските...

Игра на кубизмот

Ентериер кој делува моќно поради испрекршените линии кои го обликуваат просторот. Во игра се две бои кои се доволни поради силното дејство на дизајнот...

Птици како осветлување

Погледнете ги овие лампи и лустери во форма на птици кои даваат живост на секој простор. Marina’s Bird колекцијата е изработена од различни материјали...

Новите канцеларии на Adidas

Новите канцеларии на Адидас се наоѓаат во Herzogenaurach, Германија. Минимализам, пространост и многу светлина. Специјално дизајнираниот мебел со функионален систем наречен WORKOUT е дело на...

Градот каде сè е дозволено | Амстердам

Амстердам е главен и најголем град во Холандија. Тој е еден од водечките финаниски центри во Европа. Во 2010 година е прогласен за 13ти...

Кампирање со стил

Погледнете ги овие оригинални принтови на камперски шатори од компанијата FieldCandy - неменети за кампирање со стил и повеќе насмевки.

Ѕидови во разни форми

Погледнете го овој ентериер каде обликот и формата на ѕидовите прават една сосем необична атмосфера. Коси ѕидови, кружни прозорци, контрасти на свиоци и остри линии...

Ротација во простор | Sebastian Brajkovic

Себастиан Брајкович е млад холандски дизајнер кој прави одличен спој на скулпторство, графика и дизајн на мебел. Брајкович вели: „вистински новите и корисни производи...

Шашави предмети

Додека го јадете тостот со ликот на Darth Vader, во вашиот чај плива мала ајкула. Или пак додека го пиете кафето, со истата шолја...

Нека светка | Сенки за очи

За впечатлив изглед, на очите нанесете сенка со светки. Погледнете ги следните предлози и добијте идеја за интересен микс на бои и светки.

Вчера, Денес и Утре

Денес ќе избришам два дена од мојот дневник: вчера и утре. Вчера требаше да научам, а утре е последица на тоа што можам да го...

Фото на денот | Сноп светлина

Сноп светлина пробива низ отвор на пештерата во Yucatán, Mexico. Ова место изобилува со т.н. „cenotes“ кои се остатоци од геолошките активности на природата. Преубави...