автори Објавено од Марија Насковска

Марија Насковска

75 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ

Екстравагантен одмор на планина | Св. Луција

Anse Chastaner е резорт кој според архитектот Nick Troubetzkoy ја одликува хармонијата помеѓу планината Jade и Карибската природа. Тој се наоѓа на островската држава...

Фото на денот | Уметничко дело на природата

Уметничко дело на природата, над вулканскиот комплекс Puyehue-Cordón Caulle, Чиле. Светлината се создава од електрицитетот кога исфрлената вода се претвора во микс од капки...

Фудбалска треска во домот

Љубителите на фудбалот може да погледнат како се може да го уредат омиленото катче. Идеи за сите возрасти – почнувајќи од прекривки, разни декорации...

Незаборавна авантура | Канкун, Мексико

Канкун (Cancun) e најпосетениот град во Мексико со 3 милиони туристи годишно. Тој се простира на полуостровот Yucatan во должина од 26 км. Покрај брегот...

Марокански стил во домот

Погледнете како може да ја доловите атмосферата на Мароко во Вашиот дом. Доколку се работи за помал простор може да употребите украси и табуретки...

Обликување со туш за очи

Погледнете неколку различни начини на креирање форми со туш со кои ќе ги обликувате очите...

Апартман Ривиера, Москва

Камен, дрво, метал и стакло. Одлично искомбинирани материјали во креирањето на овој ентериер. Минималистичкиот мебел се надополнува со доминацијата на темните ѕидови. Светлата се...

Ентериер од бајка

Куќа која отсликува чистина и елеганција. Спој на класичниот стил во кој се изработени столбовите, плафонот и первазите а мебелот современ. Cветлината, температурата и...

Одмор за душата | Задар, Хрватска

Некаде на средината од хрватското крајбрежје во окружување на невидена природна идила се наоѓа Задар. Задарскиот архипелаг се состои од 24 поголеми и околу...

Уникатни перничиња

Декорирајте го домот со интересни перничиња кои ќе го развеселат просторот. Тоа може да го постигнете преку уникатната форма и принт превземени од било кој...

Невестински акцесоари за коса

Идните невести имаат голем избор на акцесоари за коса. Погледнете го нашиот избор и можеби тука се наоѓа токму тоа што Вам Ви прилега.

Како да ги сработите задачите кои не ги сакате

Честопати во животот правиме работи кои не ни причинуваат задоволство. Од најмали ситници па се до нешта на кои посветуваме многу време. Како да...

Резиденција во Дионис, Грција

Оваа луксузна резиденција се наоѓа на 23км од Атина во населбата Дионис. При нејзиното конструирање целта била да се направи соединување меѓу надворешната и...

Необичните сет шминки на PUPA

Козметичката компанија PUPA е позната по необичните  дизајни на своите производи. Сетовите за убавина се првите кои ќе ви го привлечат вниманието во излозите...

Модерен и софистициран ентериер

Ова е домот на еден пар и нивната ќеркичка во Калифорнија. Освен во детската соба, во просториите преовладуваат темните тонови - пример дека темните ѕидови...
video

Мебел за повеќе простор

Resource Furniture е компанија која произведува мебел со монтажен систем кој овозможува мултифункционалност но и голема заштеда на просторот. Импресивен склоп на едноставност, знаење...