Во месецот на театарот, од 15 март до 11 април, билетите за сите претстави во Драмски театар – Скопје  ќе чинат 100 денари. Оваа седмица, на неделниот репертоар ќе имате можност да ги погледнете следните претстави:

00001

ден и час:       18.03.2014 (вторник) | 20.00
претстава:     КАВКАСКИ КРУГ СО КРЕДА
играат: Благој Чоревски, Рубенс Муратовски, Филип Трајковиќ, Диме Илиев, Роберт Вељановски, Васил Зафирчев, Сања Арсовска, Златко Митревски, Соња Стамболџиоска, Игор Георгиев, Александра Павлова, Борјан Давковски, Драгана Миленковска
автор: Бертолд Брехт
режија: Златко Славенски

00002

ден и час:       19.03.2014 (среда) | 20.00
претстава:      СОЛУНСКИ ПАТРДИИ
играат: Марија Спиркоска – Илијеска, Билјана Драгичевиќ – Пројковска, Маја Вељковиќ – Пановска, Зоран Љутков, Златко Митрески, Јелена Жугиќ, Трајанка Илиева – Таци, Калина Наумовска, Гордана Ендровска, Марија Кондовска, Валдета Исмаили, Душица Стојановска, Викторија Анѓушева, Катерина Коцевска, Катерина Шехтанска – Лаковска и Александра Павлова
автор: Миле Попоски
режија: Коле Ангеловски

1390778_522755511146965_1918711180_n

ден и час:       20.03.2014 (четврток) | 20.00
претстава:      ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ
играат: Драган Спасов – Дац, Благој Веселинов, Сања Арсовска, Филип Трајковиќ, Зоран Љутков, Соња Стамболџиоска, Диме Илиев, Игор Ангелов, Биљана Драгичевиќ – Пројковска
автор: Горан Стефановски
режија: Слободан Унковски

1

ден и час:       21.03.2014 (петок) | 20.00                    
претстава:      ЖИВОТ ВО ТЕСНИ ЧЕВЛИ
играат: Драган Спасов, Марија Кондовска, Ѓокица Лукаревски, Ванчо Иван Петрушевски, Душица Стојановска, Билјана Драгичевиќ – Пројковска, Зоран Љутков
автор: Душан Ковачевиќ
режија: Ненад Витанов

3

ден и час:       22.03.2014 (сабота) | 20.00
претстава:      ЧИЈА СИ
играат: Анастас Тановски, Благој Чоревски, Лазе Манасковски, Ванчо Петрушевски, Ленче Делова, Силвија Стојановска, Марија Кондовска, Ѓокоца Лукаревски, Ѓорѓи Тодоровски, Душица Стојановска
автор: Сашко Насев
режија: Љупчо Ѓоргиевски

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMодерен мини стан со едноставен дизајн
Следна објаваНаправи сам | Полица од скала
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР