Ако и Вие сте дел од мнозинството што тврди дека никогаш нема да им биде доста од дополнителен простор за складирање, ние Ви го нудиме денешниот Направи сам проект за рециклирање на старата скала во нов, уникатен модел на полица. Во прилог нема да сретнете чекор-по-чекор објаснет метод, туку неколку примери како да ја вметнете обичната скала во дневниот простор, спалната соба, бањата, кујната, градината… погоден за секој стил на ентериер, бидејќи дрвената скала успешно се инкорпорира во индустрискиот, рустикалниот, класичниот стил (со малку хартија за стругање, четка и боја).

1. Како прво, може да ја користите во својство на полица за книги, ЦДа, рамки со фотографии итн. Потребно е да го обоите во светла нијанса и да го зацврстите во деловите помеѓу скалилата.

1

6

P

8

9

S

12

13

2. На сличен начин, може да се користи скала во бањата – она што ќе го поставите може да варира од пешкири до козметика.

4..

4.

4

3. Идеално решение за балкон или градина! Може да Ви игра улога на полица за саксии.

3.

5.

5

4. Ако поубаво размислите, оваа полица ќе Ви игра голема улога во кујната.

3

11

5. Ако правилно се користи, старата скала може да биде и крајно функционален елемент во ентериерот со ефектот кој го создава – едноставноста на оваа Направи сам полица е одличен начин да го израдувате Вашиот дом со уникатен, работен момент.

7

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМесец на театарот во Драмски
Следна објаваНајмагичните филмски композиции
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР