Следните композиции се од најмагичните филмови кои често знаат да не навратат на детството и да ни ја поттикнат инспирацијата.

1. Harry Potter and The Philosopher’s Stone

Овој филм, како и книгата не упатија во светот на магијата каде ги научивме вистинските вредности како пријателството и љубовта.

2. The Lion, The Witch and The Wardrobe

Оваа приказна ни ја покажа прекрасната Нарнија со сите свои раскошни пејсажи.

3. Lord of the Rings

Делата на Толкиен не запознаа со убавината на животот на Елфите и Хобитите и не научија на важна лекција, алчноста е нашиот вистински најголем непријател.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Полица од скала
Следна објаваArmani Jeans | пролет/лето ’14
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР