Запознајте ја Isabelle, девојката која собира спомени. Таа сама патува наоколу, фотографира, ја бара смислата на нејзиното постоење. Да, тоа е длабоко и предизвикувачко патување за неа, чии авантури и соништа ги запишува во својот дневник и постојано ја бара својата поврзаност со природата…

Untitled

Bruno Noaro го создаде овој неверојатен краток филм, поттиќнувајќи го секој сонувач да верува во своите цели, да ја следи страста, да се натера себе си да доживее нови искуства и никогаш, ама баш никогаш да не дозволи да биде заробен од правилата и општествените норми.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХуманитарен хепенинг | Разбуди ја хуманоста во себе!
Следна објаваМагијата на визијата | Silent
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР