Од тимот на Moonbot Studios кој е награден со Academy Award доаѓа ново остварување кое ја отелотворува во анимација магијата на раскажувачите, пронаоѓачите и техничарите; затекнати да работат во креативна синхронизација за да создадат совршена кино-приказна.

Двајца улични изведувачи се главни ликови во ова “Silent” видео, човек и девојче кои сонуваат да ја покренат својата визија за слика+звук. Кога ќе откријат нов свет во стариот театар, започнува една филмска авантура без публиката која цел живот тежнеат да ја имаат. Овој краток анимиран филм дебитираше на Scientific and Technical Academy Awards минатата недела.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпомените на Isabelle
Следна објаваРустична куќа за уживање
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР