Кога ќе ја погледнете оваа прекрасна куќа во природа, тогаш јасно ви станува зошто нејзините сопственици секој слободен миг го користат да побегнат од градскиот метеж и обврските, за да се препуштат на уживањето и задоволствата кои им ги нуди нивната рустична оаза. Толку е пријатно и комфорно уредена, што навистина е совршено место за одмор и релаксација. Насекаде низ куќата се чувствува фасцинацијата од зелената боја, која како нитка се провлекува во секоја соба, внесувајќи свежина во амбиентот. Во комбинација со неутралните тонови, белата основа, и рустичните допири од дрво и бамбус, совршено се пресликани боите на надворешноста во ентериерот. Акцентот е ставен на лежерноста и релаксираната атмосфера, па, така, во амбиентот доминира светлината, декорациите од свежо цвеќе и нежните детали од природни материјали. Мебелот во сите соби е базиран на светли бои и меки материјали, со умешна мешавина на стилови и деликатен спој на модерниот и традиционалниот дизајн. Кулминацијата на задоволството се случува на живописната градина, во која се поставени идилични катчиња за опуштање под ведро небо. Убаво средениот двор и зеленото опкружување гарантираат магични мигови, и дење, и ноќе. Преубава викенд инспирација!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМагијата на визијата | Silent
Следна објаваТијана Дапчевиќ со “TO THE SKY”
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР