Insane51 e млад графити уметник, роден во Атина во 1992 година. Како тинејџер патувал низ светот и откривал разни улични дела на познати улични уметници. Во 2006 година го создал своето прво дело. Денес тој е студент на Академијата за ликовни уметности, а негова најголема љубов е создавање карактери на празни ѕидови. Погледнете го видеото.

Divine Beauty from DESIGNWARS on Vimeo.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBooktography – книжевни фотографии
Следна објаваФото на денот | Совршеноста на природата
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР