Даниел Кајмакоски повторно воодушеви на Икс Фактор и повторно покажа дека е еден од најсериозниот кандидати за победа во регионалното шоу.

Кајмакоски ја отпеа песната One Love од U2, повторно во негов стил, и повторно сите ги остави без зборови. Откако заврши, следуваа коментарите на членовите на жирито.

Кристина Ковач, која од самиот почеток е негов голем поддржувач му се обрати со зборовите “Ти си ѕвезда од глава до пети”.

-Покрај гласот имаш и карактер, ти си еден од најголемите откровенија на шоуто, рече Кики Лесендриќ.

За Емина Јаховиќ, настапот на Даниел беше совршен, па таа видно задоволна констатираше Доаѓаш, дигаш се на повисоко ниво и си одиш, совршеноо.

-Даниел Кајмакоски – гордоста на цела Македонија на сите земји од регионот, вака Жељко Јоксимовиќ го најави нашиот претставник .

-Горд сум што си во мојата група, далеку ќе стигнеш, фантастичен си, со многу емоции во себе. Вистински претставник на народот, кажа неговиот ментор Жељко.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hqsRNoATCD0

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТеатрална книжарница | Le Grand Splendid Theater
Следна објаваТоп 10 модни блогерки во 2013та
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР