Буенос Аирес, Аргентина освен што има многу да понуди како една од најубавите метрополи во светот, од пред неколку години може да се пофали како домаќинка на најубавата, театрална книжарница која практично, е сместена во театар. Le Grand Splendid Theater е спој на убавината и автентичноста, санацијата на стари театар со модерна организација од која зрачи богатство, стил и моќ. Прогласена за втора најубава книжарница на светско ниво, според Guardian, во прилог следуваат фотографии од нејзиниот ентериер.

1

2

3

4

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМурали низ Источна Европа | Etam Cru
Следна објаваДаниел Кајмакоски повторно со супер изведба на X FACTOR
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР