ZooZoo се карактери осмислени за реклама од страна на Ogilvy & Mather за Vodafone Индија. Бели суштества кои на комичен и креативен начин ги претставуваат услугите кои ги нуди Vodafone; карактери кои другаруваат, се забавуваат, подаруваат и се заљубуваат како и секој човек. Постери, позадини, календари, рекламни спотови се со ликот на ZooZoo. Креативен, оригинален и впечатлив начин на рекламирање, зар не?

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДа ги научиме нашите ќерки…
Следна објаваЦрно – бели дами низ улиците | Eric Lacan
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР