„Woofwagen“ е нова рекламна кампања на Volkswagen, креирана од страна на агенцијата „Аdam&eveDDB“ со седиште во Лондон. Како што сугерира името, таа е насочена кон сопствениците на кучиња и претставување на автомобил кој одговара на нивниот начин на живот – кој ги вклучува и нивните миленици. Весела реклама, различни раси на кучиња и Volkswagen, со едно мото: „Има еден Volkswagen за сите нас“.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAnzac и Peggy – најдобри пријатели
Следна објаваMemento Mori | Ирина Тошева, FWSK’13
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР