Претпоставуваме дека сите како деца се замислуваат во улога на некој од карактерите на Дизни; девојките во улога на нивната омилена принцеза, а момчињата сигурно биле храбриот принц. Jen Lewis има поинаква замисла за принцезите на Дизни креирајќи креативна серија која ќе измами насмевка на Вашето лице. Пепелашка и Снежана, па и сите други принцези на Дизни добиваат нов идентичен лик. Сите го добиваат ликот на добро познатиот актер Nicolas Cage. Што мислите, му одговара ли оваа улога? Може ли да биде принцеза? :)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСреќен семеен живот во 37м2
Следна објаваRobert Pattinson за Dior Homme
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР