Кога сме мали мислиме дека нашите родители се херои, но Giulia Pex смета дека нејзиниот татко е суперхерој. Создава прекрасна серија фотографии со наслов „Тато, ти си мојот омилен суперхерој“. На фотографиите со помош на додавање на креативни цртежи, нејзиниот татко е во улога на некој суперхерој.

„Спајдермен, Супермен, Бетмен… мојот татко може да биде било кој суперхерој. Од него научив многу и оваа серија е да му докажам дека тој е мојот омилен херој во животот.“

1

2

3

4

5

6

7

8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Морски круг
Следна објаваEксплозија од бои | Patrice Murciano
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР