Иновативна кошница која лесно може да се прикачи на секој велосипед. Со помош на силиконските копчиња и долгото јаже, всушност ја искористувате рамката од велосипедот како простор за складирање. Дизајн на Areum Jeong и Yeongkeun Jeong.

11

22

33

44

55

66

77

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна блогерка дизајнира патики
Следна објаваLevel полица | Roger Moliné
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР