Alice X. Zhang, уметник со седиште во Њујорк создава спектакуларни портрети преку нејзините разнобојни светови оживеани на платно. Таа е инспирирана од филмовите и ужива пресоздавајќи сцени од своите омилени филмови како The Dark Knight, In the Mood for Love, Les Miserables и други. Прекрасно.

21

22

23

24

25

26

27

29

30

31

32

33

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Интелигентен сексипил
Следна објаваКнижевен тапет | Penguin колаж
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР