Имате малку слободно време, а многу креативност? Пролетта ја буди Вашата креативност и доаѓа време да го освежите Вашиот дом. По предлогот за ѕид на љубовни изјави, ние Ви нудиме брз и едноставен предлог за да го разубавите веќе застареното перниче.

Потребно:

  • -старо перниче (бело или крем);
  • -линијар со букви;
  • -перманентен маркер.

Постапката е едноставна, со линијарот со букви обележете, а потоа со маркерот напишете ги буквите. Напишете што сакате и за миг Вашето ново перниче е готово.

(може да пишувате и без линијар со букви, за да биде автентично, со Ваш печат)

11111

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСемејна панорама | Moon Hoon
Следна објаваФото на денот | Ангели и демони
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР