Можеби најкул уредување што некогаш сте го виделе во животот: дизајнирано за семејство љубители на книги од Јужна Кореа, домот „Панорама“ е центриран околу библиотека/простор за играње/топоган/двевна соба и се’ на ред. Со намера да се создаде уникатна библиотека како дел од срцето кое што чука во нивниот дом, наместо внимателно избран и сепариран простор, тие ги поставуваат полиците во срцевината на секојдневието.

Архитектонското студио Moon Hoon ја замислија одличната „Панорама“, на еден талентиран начин кој ја интегрира културата во забавата преку најуникатниот дизајн на семејна библиотека. И, кој вели дека таа е само за деца?

1

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетни трендови за коса
Следна објаваНаправи сам | Штосно перниче
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР