Дадете им свежина и живост на старите еднобојни маици од Вашиот гардеробер со овој едноставен проект.

Потребни Ви се:
– (бела) маица
– хартиен селотејп (креп)
– картон
– боја за текстил
– четка
– мал сад

678

Земете ја маичката и во неа ставете го картонот, со тоа што кога ќе почнете да исцртувате, да не се исцрта и задната страна. Со хартиениот селотејп формирајте ги лентите. Дебелината зависи од Вас.

198

Земете ја четката и садот во кој претходно додадовте боја за текстил и почнете да ги пополнувате празните линии меѓу лентите хартиен селотејп. Оставете да се исуши. Проверете го упатството на бојата за текстил, некои видови бои е потребно да се испеглаат по сушењето.

890

Вашата стара маица со нов изглед е готова и подготвена за носење.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРесторан во пештера | Grotta Palazzese
Следна објаваСнегулки под микроскоп | Kenneth Libbrecht
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР