01 (2)Уметноста можеме да ја сретнеме во разни облици, а овојпат ќе ви покажеме како таа се создава и изгледа сервирана во шолја кафе. Потребни се само остар предмет, млеко и еспресо, а многу креативност и фантазија, за содавање вистински уметнички дела со кафе. Додека го гледате видеото, искористете ја инспирацијата да си направите кафе и уживајте!

СПОДЕЛИ
Претходна објава,,Грев или шприцер’’ | Страста и гревот на обичните луѓе
Следна објаваМашки тренд | Каро
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ