Филмот се состои од шест приказни кои меѓусебно се совпаѓаат, започнувајќи од Јужниот Пацифик во 16 век, а завршувајќи во далечната пост – апокалистична иднина.  Cloud Atlas ќе ве волвлече во размислување за значењето на љубовта, животот, слободата, храброста и човечноста.  Приказната е адаптирана врз наградуваниот роман на Дејвид Мичел од 2004 година.

Жанр: Драма – Мистерија – Научна фантастика

Режија: Tom Tykwer, Andy Wachowski

Актери: Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant

Премиера во САД: 26 Октомври 2012

СПОДЕЛИ
Претходна објаваWalmart | Најголемата библиотека во САД
Следна објаваSilent Hill Revelation | Зад објективот
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР