Островската држава Малдиви се наоѓа во Индискиот Океан, брои 1190 острови и претставува една од најпознатите и најубавите егзотични локации во светот. Еден од најубавите острови тука е Курамати, бисерот во Малдивската околина. На островот преовладуваат палмите и белите песочни плажи, опкружени со навидум бескрајна тиркизна вода и корални гребени кои се дом на разновиден морски живот, совршено за долгочасовно нуркање и истражување на убавините на океанот.

Местото на островот кое навистина ги отсликува Малдивите е Kuramathi Island Resort. Концептот и дизајнот на ексклузизниот комплекс кои вклучува употреба на природни материјали и палета на бои на океан, дава чувство на недопрена природа на својата околина. Вилите тука се совршено распоредени во водата, што овозможува секојдневно будење и неповторлив поглед во Индискиот Океан. Парче рај на земјата совршено за релаксација, чии фотографии нудат ескапизам од секојдневниот свет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDressed to Kill | Рекламна кампања на Wallis
Следна објаваПроста математика | Сложен видео запис
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР