Добро познати фотографии и добро позната парола со која се идентификува секоја жена кога ќе се среди од глава до пети: но, ретко кој знае дека истата оваа кампања е дел од Wallis рекламата. Wallis претставува инспиративен примерок на високата мода, бренд кој потекнува од Британија со фамозната „Dressed to Kill“ реплика, која влече корени уште од далечната 1998 година. Рекламен материјал кој ќе Ви го одземе здивот – на момците ќе им го потврди веќе постоечкиот императив и закани, додека на девојките дополнително ќе им го потхрани егото…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | 4 шноли
Следна објаваKuramathi Island Resort | Малдиви
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР