„Simple Math“ е многу интересен видео запис на бендот „Manchester Orchestra“, а  тоа го потврдуваат многубројните  награди,   меѓу кои  најдобро  „Вимео“ музичко видео 2012, како и прва награда  минатата година на  „UK Music Video Awards“.  Инаку Manchester Orchestra е американски инди рок бенд од Џорџија формиран во 2004 година.  Групата ја сочинуваат гитаристот, пејач и текстописец Енди Хал, гитаристот Роберт МекДовел, Крис Фримен на клавијатура, басистот Џонатан Корли и тапанарот Тим Вери. Досега имаат изадено три албуми.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKuramathi Island Resort | Малдиви
Следна објаваШвајцарската населба на Хобитите
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР