„THE GREATNESS” од Ји Жу е 3D анимација која што претставува уште еден чекор напред во континуираното истражување на авторката за границата меѓу сонот и јавето, имагинацијата и лудилото, вистината и лагите, животот и смртта. Инспирирана од Божествената комедија на Данте, со музиката на Енио Мориконе, Ји Жи низ своите дела ги отсликува имагинарните патувања низ круговите на пеколот, чиштилиштето и рајот. Музиката коритејќи емоционални вибрации доловува различни состојби на страв, задоволство, восхит, мистерија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Од обична маица до секси фустан
Следна објаваФото на денот | Совршен пар
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР