Дело на австралискиот фотограф Geoffrey Jones, со наслов „Сакам и јас, независно што е тоа“ кој навистина го дефинира однесувањето на мачките, судејќи по „туѓото е послатко“. Навистина досетливо, смешно и симпатично доловување на една емотивна врска.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКога маските ќе се скршат
Следна објаваНаправи сам | Графити од мов
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР