Три минутен филм за парфемот од Џорџо Армани, Acqua Di Gio Essenza, режиран од Bruce Weber со Simon Nessman, сниман во Мајами, прикажувајќи ја љубовта на дизајнерот кон Медитеранот кој бил главна инспирација при создавањето на овој парфем.

СПОДЕЛИ
Претходна објава4ти роденден на Гратис Гушкање
Следна објаваФото на ден | Бегство од секојдневието
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР