Покрај одличниот мебел шведскиот бренд IKEA реши да ја изработи најефтината и најпрактична камера KNÄPPA во соработка со тинејџерите инженери од Стохолм. Направена е од здиплено парче картон, камера сензор и интегриран USB конектор, со дебелина од 10 милиметри и собира околу 40 фотографии. Кога ќе биде пуштена во продажба, како и цената се уште се тајна. Погледнете од видеото за што поточно станува збор.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФотографии направени во вистинско време
Следна објаваРеупотреба на стари книги
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР