Дизајнираните нокти се голем тренд, па ви претставуваме една едноставна техника како вашите нокти да имаат карирана шара без цртањето со разни бои лакови и нервозите за несовршените линии доколку тоа го правите сами. Потребна ви е само лентичка селотејп врз која ќе нанесете лак во боите кои ги посакувате, ножички да ги исечете во дебелината по ваша желба, трпеливо да ги залепите на ноктите и на крајот да финиширате со безбоен лак.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧаша која ќе ви се насмевне
Следна објаваНајновиот подводен луксуз | Water Discus Hotel
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР