Фотографија, дел од едиторијалот “Висока хартиена мода” за магазинот L’Officiel, изработен во 2009та година од Alexandra Zaharova и Ilya Plotnikov. Фантастичен хартиен фустан.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДупла глетка
Следна објаваНајскапата USB печурка
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР