Светот на модата, накитот и дизајнот е толку многу конкурентен, така што многу е тешко да се изненади купивачот. Но, дизајнерката Selda Oketan, сепак може да се пофали дека успева во тоа.

 
Нејзината збирка на несекојдневно дизајниран накит, содржи скапоцен скулпторски камен, претворен во фини фигури.

Секое парче накит од колекцијата има свој предмет на инспирација и своја приказна. Така таа создава нешто единствено и уникатно. Таа создава не само накит, туку предмет кој има душа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDiane von Furstenberg | “Писателски блок”
Следна објаваСовршени песочни скулптури
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР