Diane von Furstenberg за презентација на колекцијата за оваа сезона ја ангажира внуката на познатата режисерка Софија Копола, Џиа Копола за ова 4минутно филмче наречено “Писателски блок”.

 
Се работи за млада, талентирана писателка, облечена во најновата колекција на дизајнерката, која успева да го надмине креативниот, пишувачки блок и пробува да го освои Холивуд. Како гостин се појавува и познатиот актер Ray Liotta.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтан во поткровје
Следна објаваНеобично дизајниран накит | Selda Oketan
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР