Scott Barnes е светки познат шминкер кој освен за изгледот на славните личности, шминка и за светски познатите фотографи, модни списанија, телевизиски програми и филмови. Иако соработува со Кејт Хадсон, Бијонсе, Гвинет Палтроу и Селин Дион, нешто по што најмногу е спомнуван е шминката на Џенифер Лопез преку која го промовира монохроматскиот изглед со бронзен тен и усни без сјај.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР