Ричмонд парк

Колекција инспирирана од дабовите шуми, која го отелотворува чувството на наследност и безвременска романса. Одберете лист кој нежно се обвива околу зглобот, прекрасно извајан желад и лист од даб кои висат на прекрасно синџирче околу вашиот врат или златен прстен во форма на гранче…. Секое парче накит е рачно изработен од 18 каратно злато и е уникатно.

Еva DeCarlo

Неверојатната колекција на Eva DeCarlo e изработена од сребро во форма на цветови, нежни растенија, ливчиња и кора од дрво.

Само едно парче од оваа колекција, како цветни обетки, бразлетна како кора од дрво или прстен во форма на лотус ќе го надополни вашиот стил и ќе ја истакне љубовта кон природата.

Убавината на морето

Швајцарската дизајнерка Philppe Crame, создаде колекција која е инспирирана од подводниот животински и растителен свет. Можете да одберете медуза, корали и октопод, сите изработени од висококаратно злато.

Дрво

Можеби најромантичната збирка во оваа колекција е дело на американскиот дизајнер Aaron Ruff, кој е мотивиран од едноставната убавина на дрвото. Тој создава прстени и ѓердани кои изгледаат како стебло од дрво, со иницијали врежани во неговата кора. Колекцијата е изработена од сребро и може да се нарачаат буквите кои ќе се врежат во кората. Совршен подарок за вашите сакани.Доколку ви се допадна оваа колекција, ви предлагаме да ја погледнате и колкецијата луксузни прстени инспирирани од бајка, тука.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилм | Total Recall (2012)
Следна објаваПортрети на славните изработени само со молив
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР