Дејвид и Викторија Бекам сè повеќе време минуваат во Мајами откако тој стана ко-сопственик на фудбалскиот клуб Inter Miami CF. Славниот пар одлучи таму да има и свој дом.

Според TMZ, Бекамови купија луксузен апартман од 24 милиони долари во зграда дизајнирана од славната архитектка Заха Хадид.

Луксузниот стан има пет спални соби и одушевувачки поглед.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗначењето на традиционалните велигденски бои
Следна објаваНаучниците докажаа дека готвењето е најдобриот начин за справување со стресот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ