Со одлично чувство за авантура, Charles и Ray Eames ја претворија својата љубопитност и ентузијазам во најпознатите креации на индустрискиот дизајн на 20 век.

Нивната уникатна синергија со модерниот мебел обезбеди комбинација на разиграни, функционални, елегантни и едноставни модерни парчиња.

Парот Eames го дефинира мебелот за современиот корисник осмислен како амалгам на утилитарен и естетски израз.

Што и да било предмет на нивните интереси, од архитектурата до уметноста, Charles и Ray Eames останаа запаметени како неверојатни ентузијасти кои создаваа за подобро утре на другите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПолнети тиквички со месо и моцарела!
Следна објаваЗошто ја сакаме британската актерка Кира Најтли!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР