Ниската пунџа е спас кога имате лош ден за средување на косата и немате време да ја измиете косата. Секогаш кога доцните, само за неколку секунди ќе изгледате одлично и средено.

Ниската фризура е една од најатрактивните фризури бидејќи е практична и многу елегантна фризура која бара минимален напор и време, а ќе изгледате беспрекорно.
Подолу е туторијал за тоа како да направите ниска пунџа за само 1 минута.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГерманија можеби ќе ги елиминира електричните тротинети од улиците!
Следна објаваЗграда Кит- необична градба во слава на китови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР