Бајка за Братислава?! „Не е потребна затоа што самиот град е бајка“, кажал еднаш Ханс Кристијан Андерсен, а како благодарност добил своја статуа на улиците на овој град.
Дооживејте ја и вие бајката, посетете ја Братислава!

Братислава, убавицата на Дунав, главен град на Словачка, град на релаксирачка атмосфера и пријателски домаќини, многу прекрасни шеталишта и живописен стар центар, некогаш крунисан град на кралевите, деновиве е хедонистичка дестинација на одлична гастрономска понуда, место за забава и собирање на млади луѓе од целиот свет.

До неодамна, во сенка на Виена, Прага и Будимпешта, денес е своја, самосвесна метропола која ќе го задоволи дури и најпребирливиот посетител по својата елеганција и едноставност.
Братислава и околината нудат многу за да поминат неколку пријатни денови.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРомантична понуда на патничката агенција World Traveler!
Следна објаваСако-фустан е најисплатливо парче што можете да го купите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР