Фантастичните часовничари на брендот Audemars Piguet успеаја да се надминат, уште еднаш…

Тие скоро претставија еден од најневеројатните часовници што сме ги виделе во последно време – Haute Joaillerie Sapphire Orbe – неверојатен модел кој границите на луксузната хорологија ги пренесе на едно сосема ново ниво.

Наречен по реката Le Brasus која го пресекува малото швајцарско село кое е дом на производството на Audemars Piguet, овој часовник делува како река на сјајни дијаманти и сафири, комбинирајќи ги сините и портокалови тонови, создавајќи совршен премин од ден во ноќ. Неговиот интересен дизајн, кој нè фасцинира со својата боја и светлина, нуди сосема поинаков изглед во зависност од аголот на гледање.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзглед на успешна жена според Викторија Бекам!
Следна објаваЕшли Грем креираше колекција венчаници за жени од сите големини
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР