Ешли Грем ги здружи силите со Pronovias. Во соработка со шпанската модна куќа, најпознатиот модел со облини креираше колекција венчаници за жени од сите форми и големини.

32-годишната Американка, која отсекогаш промовира позитивен став кон телото, имала потешкотии при пронаоѓањето на соодветен невестински фустан за својата свадба. Токму тоа нејзино искуство ја мотивираше да ја создаде оваа колекција.

„Имав потешкотии да пронајдам фустан кој ќе направи да се чувствувам специјално, фустан кој ќе го истакнува и слави моето тело на еден од најважните денови од мојот живот.“

„Жените треба да бидат најсамоуверената верзија од себе на свадбениот ден – да изгледаат и да се чувствуваат убаво. Затоа е важно брендовите како Pronovias да обезбедуваат луксузни опции во сите големи и стилови“ – изјавила Грем.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваHaute Joaillerie Sapphire Orbe е најубавиот часовник на светот!
Следна објаваНеутралните тонови се одличен избор за деловен изглед!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР