Викторија Бекам се придржува кон жанровските закони. Нејзината колекција, има сè за промена на времето од лето кон есен 2020.

Фустани со миди должина и цветни принтови во стилот на 70-тите години, кадифени костуми и панталони (во бои), класични тренч мантили, карирани здолништа за кои се потребни чизми “хармоника”.

Погледнете што подготви Викторија Бекам во фото галеријата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНадоградете ја вашата канцелариска гардероба во 2020!
Следна објаваHaute Joaillerie Sapphire Orbe е најубавиот часовник на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР