Канцелариската гардероба долго време беше константа која не можеше да се смени – сега повеќе личи на дизајнерска облека, чии детали лесно можат да се променат.

Овој пристап ви овозможува да не се досадувате и што е најважно, да не купувате премногу.

Погледнете ги овие 10 начини …

Свилено здолниште

Свиленото здолниште не мора да биде само за вечерните излегувања. Заедно со лесен кардиган или строго кроен блејзер би биле апсолутно соодветни за во канцеларија.

Оштри крагни – Во стилот на седумдесетите … На пример, блузи со остра крагна можат да дадат акцент на деловен стил што не го нарушува целокупниот изглед.

Бермуди наместо панталони. Главното правило е дека треба да изберете модел во стилот на класични панталони кои ги покриваат колената.

Одело во топла окер боја

Сако со широки рамена

Долга кошула-фустан

Облека во иста шема на бои, но со различни текстури

Пособно е импресивно кога обичното молив здолниште се комбинира со свилена кошула на која се појавуваат еполетите

Трикотажата е одличен избор за секој ден. Може да се носи со волнени и со кожни парчиња облека – изгледа посебно убаво.

Елекот ќе им се допадне на љубителите на слоевитото облекување, бидејќи со него лесно се балансираат пропорциите. Најмодерни се кожните елеци кои изгледаат одлично со големи кошули.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBillie Eilish ја сними насловната песна во новиот филм за James Bond!
Следна објаваИзглед на успешна жена според Викторија Бекам!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР