Billie Eilish е најмладиот издедувач на песните во филмовите за James Bond

Имено, пејачката ќе ја изведе насловната песна на најновиот филм за James Bond  “No Time to Die”.

Филмската франшиза вчера твитна на својот профил на Twitter дека Eilish ја напишала песната со нејзиниот брат Finnes O’Connell и дека Billie, која неодамна наполни 18 години, е исто така и најмладата уметничка што некогаш напишала и снимила песна за James Bond.

Претстојниот филм “No Time to Die” е дваесет и петти на познатата шпионска франшиза и е исто така последен во изведба на актерот Daniel Craig.

Премиерата на филмот е предвидена на 2 април 2020 година.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајскапите чевли на светот!
Следна објаваНадоградете ја вашата канцелариска гардероба во 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР