Ви ја преставуаме новата топ листа на најскапите обувки за оваа година …

Она што е можеби изненадувачки за многумина е дека во првите пет од оваа листа, нема ниту еден модел дизајниран за мажи.

Благодарение на ретките дијаманти, платина и злато, женските чевли му дадоа целосно ново значење на луксузот во дизајнирањето на светски познатите дизајнери. Познатиот дизајнер Том Форд се погрижи за мажите во овој домен, кој создаде модел целосно покриен со дијаманти. Скапите материјали и ракотворби се оние што ги прават сите модели на нашата листа толку скапи.

Со сигурност можеме да кажеме дека времето на носење чевли чисто заради нивната функционалност е одамна минато. Денес, чевлите се интегрален дел од гардеробата и личниот стил, во верзии на интересни материјали, со забавни бои и понуди за секоја пригода.

Најбогатите, тие дефинитивно знаат да изберат добри чевли …

Најскапите … Jada Dubai & Passion Jewelers Passion Diamond Shoes – 17милиони долари

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJungle Bubble by Anantara е сосема различен повик на дивината!
Следна објаваBillie Eilish ја сними насловната песна во новиот филм за James Bond!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР