Ако одлучите да патувате подалеку од нашите граници за време на празниците, ние препорачуваме да се упатите кон западниот дел на Велика Британија за да уживате во рурална идила и неверојатно декадентен одмор во еден од најексклузивните бутик хотели во светот.

Уживајте во феноменална новогодишна и божиќна сезона во еден од најексклузивните бутици хотели во Велика Британија, Paschoe House.

Повеќе информации за самиот хотел може да се најдат на: www.paschoehouse.co.uk.

Сместен во срцето на волшебниот Девон, само половина час возење од историскиот град Екстер, хотелот Paschoe House е фарма со разноликости. Тука, традиционалниот гламур на старата школа се вклопува хармонично со современата елеганција. Просториите и апартманите се луксузни и софистицирани, градините се прекрасни, а гастрономијата е исклучителна.Од пијалоци долж брегот и долги прошетки во природата или коктели на терасата и појадок во кревет, Paschoe House го апсолвирал божиќното расположение и го донел до совршенство.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовет: Носете големи ланци над ролките!
Следна објаваWild, Wild West – е повторно актуелен тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР